AVLU YENİKÖY

AVLU YENİKÖY

Benim son dönemdeki en güzel keşfim,  ‘AVLU YENİKÖY'

Yeniköy’ün tam da merkezinde, deniz tarafı değil yolun karşı tarafında, eski La viaRose’nin yerine açılan Avlu Yeniköy, 3 alandan meydana geliyor.  Gün boyu kahvaltı, atıştırma ve kahve için kullanılan giriş bölümü, şık-spor dekore edilmiş restoranı ve mekanın adını aldığı içteki avlu biçimindeki bar, burayı oluşturuyor.

Buranın her bölümü ayrı bir sevimliliğe sahip ama en güzel yeri kesinlikle iç bölümdeki avlu. Meyve ağaçlarının altında son derece sıcak, keyifli bu bahçenin haftasonu kahvaltıları efsane. Ezine peynir, Bergama tulum, ızgara hellim Ege’nin esintilerini getirirken Bodrum’un yöresel zeytinleriyle parmaklarınızı yiyebilirsiniz. Fit omlet, pancakeve granola benim favorilerim, söyleyeyim.

Akşamları değişik konseptteki organizasyonları ile servis yapılan restaurant bence Arnavutköy ve Karaköy’ü çoktan geride bırakmış. Ben Perşembe akşamları meyhane konsepti şeklindeki akşamlarından birinde bulundum ve gerek müzikleri gerekse mezeleriyle o ruhu derinden yaşadım. Bence AVLU YENİKÖY, şık ama çok da pahalı olmamasıyla şehrin yükselen yıldızlarından biri olmaya da devam edecek gibi görünüyor

Bu arada kokteyllerinin güzelliği bizzat şahsımca tecrübe edilmiş, cezerye ile servis edilen çifte kavrulmuş Adana Gar Kahvesi, damağımda unutulmayacak derin bir tatla hatırlanmaktadır :)

Evdeki rahatlığa alternatif olarak düşünülmüş AVLU YENİKÖY, kıyafet, tarz gibi konularda kastırmaması, rahat bir şekilde günün her saati servis yapabilmesi, her misafirle birebir ilgilenen müdür ve personeliyle kocaman alkışladığım bir mekan.

İstanbul adına teşekkür ederiz AVLU YENİKÖY :)

AVLU YENİKÖY; Yeniköy Mahallesi, KöybaşıCd. 80/A, 34464 Sarıyer/Istanbul

Konuyla İlgili Yorumlar

Yorum Bırak

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>